Edukacja polubi coaching grupowy?

To dla mnie duża zagadka.


Dzisiaj udało mi się dzięki pomocy życzliwych mi osób zorganizować spotkanie z nauczycielami w jednej z pobliskich szkół podstawowych. Spotkanie miało na celu przygotować organizacyjnie i merytorycznie kilka chętnych osób do coachingu grupowego . Start 10 zakontraktowanych sesji już za tydzień. 

Jestem podekscytowany i ciekawy tego, co się wydarzy, bo choć pracuję z nauczycielami od lat, to jeszcze nigdy nie formie coachingu grupowego. Zawsze były to warsztaty, szkolenia, prezentacje, treningi, ale nigdy coaching. Ciekaw jestem bardzo, co się wydarzy i jaka będzie dynamika procesu grupowego tym bardziej, że coaching najlepiej zrozumieć poprzez jego doświadczenie, a nie rozmowę o nim. To, z kolei, może powodować niepewność i uczestników przed rozpoczęciem procesu. Wiem jednak, że po pierwszych dwóch, może trzech, sesjach uczestnicy będą potrafili uchwycić istotę coachingu grupowego. 

Sięgam więc po moje indywidualne zasoby i wiedzę i doświadczenie po to, żeby jak najlepiej spełnić rolę coacha w instytucji edukacyjnej, co powinno przełożyć się na proces grupy, a to z kolei, dalej wpłynąć w długim terminie na podniesienie jakości wszystkich tych elementów, które składają się na określenie ‚dobra edukacja’ w naszej wspaniałej Polsce. 

Trzymajcie kciuki. 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s